Home Informatii Utile Membrii Publicitate Business Online
Abonamente

Despre noi / Contacte

Evenimente Culturale

 

Românii de pretutindeni
Puncte de vedere
Pagina crestină
Note de carieră
Condeie din diasporă
Poezia
Aniversari si Personalitati
Interviuri
Lumea nouă
Eternal Pearls - Perle Eterne
Istoria noastră
Traditii
Limba noastră
Lumea în care trăim
Pagini despre stiintă si tehnică
Gânduri pentru România
Canada Press
Stiri primite din tara
Scrisorile cititorilor
Articole Arhivă 2019
Articole Arhivă 2018
Articole Arhivă 2017
Articole Arhivă 2016
Articole Arhivă 2015
Articole Arhivă 2014
Articole Arhivă 2013
Articole Arhivă 2012
Articole Arhivă 2011
Articole Arhivă 2010
Articole Arhivă 2009
Articole Arhivă 2008
Articole Arhivă 2007
Articole Arhivă 2006
Articole Arhivă 2005
Articole Arhivă 2004
Articole Arhivă 2003
Articole Arhivă 2002


Toronto - 100th Grey Cup Festival

WhatˇŻs On Today - Saturday, November 24, 2012



Schedule of Events

EVENTS & LOCATION
Details

NISSAN FAMILY ZONE :



Yonge-Dundas Square



Open 10:00 a.m. ¨C 6:00 p.m. (FINAL DAY)
Petro-Canada Stage 11:00 a.m. ¨C 6:00 p.m.

ˇ¤ Stage Programming



Rush Zone 10:00 a.m. ¨C 6:00 p.m.

ˇ¤ SmokeˇŻs Poutinerie, Marc Angelo, Eaton Centre Urban Eatery, Olymel

mbna ADRENALINE ZONE:



Nathan Phillips Square



Open 11:00 a.m. ¨C 5:00 p.m.

(FINAL DAY)



CALGARY PANCAKE BREAKFAST



11:00 A.M. ¨C 12:45 P.M.
Main Stage

ˇ¤ Pancake Program w/ High 11:00 a.m. ¨C 12:45 p.m.

SteppinˇŻ Daddy

ˇ¤ Graydon James 12:45 p.m. ¨C 1:30 p.m.

ˇ¤ Spirit of Edmonton 1:30 p.m. ¨C 1:45 p.m.

ˇ¤ Sistema Toronto w/ Dr. Draw 2:00 p.m. ¨C 2:30 p.m.

ˇ¤ Andrew Victoria 2:45 p.m. ¨C 3:15 p.m.

ˇ¤ Abstract Artform 3:30 p.m. ¨C 4:00 p.m.

ˇ¤ Karl Wolf 4:15 p.m. ¨C 5:00 p.m.





Toronto Sun Zipline 11:00 a.m. ¨C 5:00 p.m.

ˇ¤ Zipline Operational



High Octane Food Area 12:00 p.m. ¨C 2:00 p.m.

ˇ¤ Food Service



Gridiron

ˇ¤ Burlington Minor Football 9:00 a.m. ¨C 1:00 p.m.

ˇ¤ Yoga on the Gridiron 12:00 p.m. ¨C 12:30 p.m.

ˇ¤ Burlington Minor Football 12:30 p.m. ¨C 2:00 p.m.

TELUS STREET FESTIVAL:



John St, Front St, Simcoe St



Open 12:00 p.m. ¨C 12:00 a.m.


OLG Stage

ˇ¤ Sirius XM©\ ERA 9 2:30 p.m. ¨C 3:00 p.m.

ˇ¤ Spirit of Edmonton 3:00 p.m. ¨C 3:15 p.m.

ˇ¤ Carpet Frogs 3:30 p.m. ¨C 4:30 p.m.

ˇ¤ Kira Isabella 5:00 p.m. ¨C 5:30 p.m.

ˇ¤ Victoria Duffield 6:00 p.m. ¨C 6:30 p.m.

ˇ¤ Fefe Dobson 7:00 p.m. ¨C 7:30 p.m.

ˇ¤ Said the Whale 8:00 p.m. ¨C 8:30 p.m.

ˇ¤ Zeus 9:00 p.m. ¨C 9:45 p.m.

ˇ¤ Our Lady Peace 10:15 p.m. ¨C 11:30 p.m.



Food and Merchandise Vendors

ˇ¤ Open 12:00 p.m. ¨C 7:30 p.m.

Beer Garden ©\ Front Street

ˇ¤ Open 12:00 p.m. ¨C 12:00 a.m. ©\ Last Call 11:00 p.m.

Alcohol Service Simcoe St.

ˇ¤ Open 7:00 p.m. ¨C 12:00 a.m. ©\ Last Call 11:00 p.m.



Ribbers

ˇ¤ Open 12:00 p.m. ¨C 10:00 p.m.

SCOTIABANK FAN ZONE



Metro Toronto Convention Centre



Open 12:00 p.m. ¨C 1:00 a.m.
Scotiabank Football Experience

Level 700

ˇ¤ Free family activities 11:00 a.m. - 8:00 p.m.



Molson Canadian House ©\ Halls D&E

ˇ¤ Cheer Extravaganza 12:00 p.m. ¨C 2:00 p.m.

ˇ¤ Double Blue Bash 2:00 p.m. ¨C 4:00 p.m.

ˇ¤ Closed for turnover 4:00 p.m. ¨C 6:00 p.m.

ˇ¤ Molson Canadian House Concert Series 6:00 p.m. ¨C 1:00 a.m.

Main Stage Programming



ˇ¤ Cheer Extravaganza 12:00 p.m. - 2:00 p.m.

ˇ¤ Double Blue Bash 2:00 p.m. ©\ 4:00 p.m.

ˇ¤ April Wine and Myles Goodwyn 7:15 p.m. ©\ 8:30 p.m.

ˇ¤ Kim Mitchell 9:10 p.m. ©\ 10:15 p.m.

ˇ¤ Big Sugar 11:00 p.m. ©\ 12:30 a.m.



Double Blue Bash South Building, halls E&D

ˇ¤ Toronto Argonauts Team Party 2:00 p.m. ¨C 4:00 p.m.

The Lions Den ©\ North Hall C

ˇ¤ BC Lions Team Party 4:00 p.m. - 1:00 a.m.



Stamps House ©\ 701A & 701B

ˇ¤ Calgary Stampeders Team Party 5:00 p.m. - 1:00 a.m.



TigerTown ©\ Hall F

ˇ¤ Hamilton Tiger Cats Team Party 4:00 p.m. - 1:00 a.m.



Touchdown Manitoba ©\ 718A & 718B

ˇ¤ Winnipeg Blue Bombers Team Party 1:00 p.m. - 6:00 p.m.



Riderville ©\ Hall G

ˇ¤ Saskatchewan Roughriders Team Party 12:00 p.m. - 1:00 a.m.



Schooners (Name TBC) ©\ 801 A & 801B

ˇ¤ Atlantic Schooners Team Party 12:00 p.m. - 1:00 a.m.






WhatˇŻs Coming Up Tomorrow:



ZONE
Activities

TELUS STREET FESTIVAL:



John St, Front St, Simcoe St



Open 12:00 p.m. ¨C 5:30 p.m.


OLG Stage

ˇ¤ Sirius XM©\ ERA 9 12:30 p.m. ¨C 1:00 p.m.

ˇ¤ Bombolesse 1:30 p.m. ¨C 2:15 p.m.

ˇ¤ The Mahones 2:30 p.m. ¨C 3:00 p.m.

ˇ¤ Spirit of the West 3:30 p.m. ¨C 4:30 p.m.

ˇ¤ Rib-Eating Championships 4:45 p.m. ¨C 5:15 p.m.



Food and Merchandise Vendors

ˇ¤ Open 12:00 p.m. ¨C 5:30 p.m.



Alcohol Service Simcoe St.

ˇ¤ Open 12:00 p.m. ¨C 5:30 p.m. ©\ Last Call 4:30 p.m.

Ribbers

ˇ¤ Open 12:00 p.m. ¨C 5:30 p.m.



CN Field

ˇ¤ Jr. Argos 2:00 p.m. ¨C 4:00 p.m.

SCOTIABANK FAN ZONE:



Metro Toronto Convention Centre



Open 12:00 p.m. ¨C 6:00 p.m.
Scotiabank Football Experience 12:00 p.m. - 5:00 p.m.

Level 700

ˇ¤ Free family activities



Molson Canadian House ©\ Halls D&E

ˇ¤ Official 100th Grey Cup Pre-Game Party 1:00 p.m. ¨C 6:00 p.m.

(Hall D only)



Main Stage Programming

ˇ¤ Kathleen Edwards 2:15 p.m. - 3:00 p.m.

ˇ¤ Burton Cummings 3:30 p.m. - 5:00 p.m.

MARQUEE EVENTS:

FAN MARCH
Grey Cup Fan March 12:00 p.m. ¨C 3:00 p.m.





CFL



Rogers Centre
100th Grey Cup Game 6:00 p.m. ©\ 10:00 p.m.








Shahroz Hassanzadeh     11/24/2012


Contact:






 
Informatii Utile despre Canada si emigrare.
Inregistrati-va ca sa puteti beneficia de noile servicii oferite Online.
Business-ul dvs. poate fi postat Online la Observatorul!
Anunturi! Anunturi! Anunturi! la Publicitate Online

 

Home / Articles  |   Despre noi / Contacte  |   Romanian Business  |   Evenimente  |   Publicitate  |   Informatii Utile  |  

created by Iulia Stoian