Home Informatii Utile Membrii Publicitate Business Online
Abonamente

Despre noi / Contacte

Evenimente Culturale

 

Românii de pretutindeni
Puncte de vedere
Pagina crestină
Note de carieră
Condeie din diasporă
Poezia
Aniversari si Personalitati
Interviuri
Lumea nouă
Eternal Pearls - Perle Eterne
Istoria noastră
Traditii
Limba noastră
Lumea în care trăim
Pagini despre stiintă si tehnică
Gânduri pentru România
Canada Press
Stiri primite din tara
Scrisorile cititorilor
Articole Arhivă 2019
Articole Arhivă 2018
Articole Arhivă 2017
Articole Arhivă 2016
Articole Arhivă 2015
Articole Arhivă 2014
Articole Arhivă 2013
Articole Arhivă 2012
Articole Arhivă 2011
Articole Arhivă 2010
Articole Arhivă 2009
Articole Arhivă 2008
Articole Arhivă 2007
Articole Arhivă 2006
Articole Arhivă 2005
Articole Arhivă 2004
Articole Arhivă 2003
Articole Arhivă 2002


Zilele Artelor Focului. Ateliere Deschise de Ceramică, Sticlă, Metal

Bucuresti, 06-08 mai, 2016
www.zileleartelorfocului.ro

În perioada 6, 7, 8 mai, în Bucuresti, saptesprezece artisti vizuali cu specializarea ceramică, sticlă si metal îsi vor deschide atelierele publicului sau grupurilor organizate în cadrul evenimentului Zilele Artelor Focului.
Publicul bucurestean va avea oportunitatea de a cunoaste artisti si spatii magice de inspiratie, locurile unde se nasc idei ce se transpun în lucrări de artă, prin măiestria stăpânirii focul.
În cadrul acestei prime editii, vor participa artistii: Adela Bonat (ceramică), Alina Băncilă (sticlă-metal), Aniela Ovadiuc (ceramică), Călin Musat (metal), Ciprian Ariciu (ceramică), Crina Cranta (ceramică), Daniela Făinis (ceramică), David Leonid Olteanu (ceramică-sticlă), Ileana Dana Marinescu (metal), Iulian Vîrtopeanu (ceramică), Lucian Butucariu (sticlă), Lucian Tăran (ceramică), Maria Roxana Cioată (ceramică), Misha Diaconu (metal), Nicolae Moldovan, (ceramică), Victor Olivier Săraru (sticlă-metal), Vlad Basarab (ceramică).
Timp de trei zile, Vineri, 06 Mai, 16:00 - 21:00, Sâmbătă, 07 Mai, 10:00 - 20:00, Duminică, 09 Mai, 10:00 - 17:00 artistii implicati în eveniment vor fi pregătiti să-si prezinte atelierele si lucrările realizate, să sustină demonstratii, să prezinte lucrări în diferite faze de creatie si tehnici de lucru, să prezinte cursurile pe care le desfăsoară, să amenajeze mini-expozitii, să ofere reduceri sau oferte speciale de preturi pe perioada evenimentului.
Atelierul de Creatie Art Time, locatia dedicată artei ceramicii în Bucuresti, a pregătit pentru perioada 02-13 mai un program special, pentru a celebra Artele Focului prin: Joacă-n lut, Demonstratii de turnare material ceramic în forme, proiectii foto/video despre ceramica si multe alte surprize!
Mai multe informatii despre eveniment sau grupuri organizate în pagina de web www.zileleartelorfocului.ro, la adresa de email: zaf@contemporanii.org sau la telefon: 0723 825 800.
Pentru grupurile organizate din companii sau institutii, perioada de disponibilitate a atelierelor va fi între 02 si 13 mai.
Acest eveniment este gratuit.



INFORMATII SUPLIMENTARE:
Program de vizitare cu sau fară confirmare telefonica în prealabil (contactele fiecărui artist sunt disponibile pe site-ul evenimentului): http://www.ateliere.net/participa-la-zilele-artelor-focului/ateliere-deschise
Artistii care îti deschid atelierele în Zilele Artelor Focului:
Adela Bonat, Ceramică - http://www.ateliere.net/artisti/adela-bonat
Alina Băncilă, Sticlă-Metal - http://www.ateliere.net/artisti/alina-bancila
Aniela Ovadiuc, Ceramică - http://www.ateliere.net/artisti/aniela-ovadiuc
Călin Musat, Metal - http://www.ateliere.net/artisti/calin-musat
Ciprian Ariciu, Ceramică - http://www.ateliere.net/artisti/ciprian-ariciu-1
Crina Cranta, Ceramică - http://www.ateliere.net/artisti/crina-cranta
Daniela Făinis, Ceramică - http://www.ateliere.net/artisti/daniela-fainis
David Leonid Olteanu, Ceramică-Sticlă - http://www.ateliere.net/artisti/david-leonid-olteanu
Ileana Dana Marinescu, Metal - http://www.ateliere.net/artisti/ileana-dana-marinescu
Iulian Vîrtopenu, Ceramică - http://www.ateliere.net/artisti/iulian-virtopeanu
Lucian Butucariu, Sticlă - http://www.ateliere.net/artisti/lucian-butucariu
Lucian Tăran, Ceramică - http://www.ateliere.net/artisti/lucian-taran
Maria Roxana Cioată, Ceramică - http://www.ateliere.net/artisti/maria-roxana-cioata
Misha Diaconu, Metal - http://www.ateliere.net/artisti/misha-diaconu
Nicolae Moldovan, Ceramică - http://www.ateliere.net/artisti/nicolae-moldovan
Victor Olivier Săraru, Sticlă-Metal - http://www.ateliere.net/artisti/victor-olivier-sararu
Vlad Basarab, Ceramică - http://www.ateliere.net/artisti/vlad-basarab
Atelierul de Creatie Art Time - http://www.ateliere.net/art-time
Localizarea pe hartă a celor 17 ateliere - http://www.ateliere.net/harta

Maria Pasc
Initiator Proiect Contemporanii
maria@contemporanii.org





Maria Pasc     4/25/2016


Contact:






 
Informatii Utile despre Canada si emigrare.
Inregistrati-va ca sa puteti beneficia de noile servicii oferite Online.
Business-ul dvs. poate fi postat Online la Observatorul!
Anunturi! Anunturi! Anunturi! la Publicitate Online

 

Home / Articles  |   Despre noi / Contacte  |   Romanian Business  |   Evenimente  |   Publicitate  |   Informatii Utile  |  

created by Iulia Stoian